14 Rodzinny Festyn integracyjny i Piknik Lotniczy na Malowniczej

Po raz czternasty działo się na Malowniczej tym razem w sobotę 22.09.2018r. Rodzinny Festyn Integracyjny połączony z Piknikiem Lotniczym stał się oczekiwana przez wielu tradycją naszej szkoły. Impreza przeznaczona dla dzieci, rodziców, dziadków skupia również lokalnie działające firmy, instytucje, które włączają się w jej przygotowanie. W tym roku pogoda nie rozpieszczała, za to ogrom atrakcji i niespodzianek rekompensowały brak słońca.
Dzieci korzystały z dmuchanych atrakcji, zjeżdżalni, eurobangi, ścianki wspinaczkowej. Najmłodsze dzieci z zabaw sensorycznych i dmuchanych „skakańców”. Konkurencje sportowe z gwarantowanymi nagrodami i bonusem w postaci słodkiej bułki z pobliskiej piekarni cieszyły się dużym zainteresowaniem różnych grup wiekowych. Pyszności było co nie miara, począwszy od jesiennej dyniowej zupy, po zdrowe owoce i warzywa na ciastach, ciasteczkach kończąc. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla, gofrów, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz popcornu. Dla osób o mocnych nerwach przygotowane zostało rodzinne stanowisko z niecodziennymi zwierzętami jak węże i gekony, a w hali sportowej można było sprawdzić się na laserowym symulatorze strzelania. Najmłodsi korzystali z malowania buziek, włosów, tatuaży- nowy image był uwieczniany w fotobudce. Samorząd Szkolny przygotował stoisko „Szalona Szafa”, w którym nadawano odzieży drugie życie. Był kiermasz książek i gier planszowych, plenerowe szachy, pokazy taneczne oraz gimnastyki artystycznej. Pod koniec festynu odbyła się aukcja biżuterii wykonanej w Gwatemali i podarowanej przez podróżniczkę, dziennikarkę, przyjaciółkę naszej szkoły, a także rękodzieło wykonane przez projektantkę biżuterii, rodziców i nauczycieli. Dzięki hojności lokalnych partnerów i darczyńców rozlosowaliśmy ponad setkę nagród niespodzianek.
14. Rodzinny Festyn Integracyjny zintegrował , zapewnił rodzinną atmosferę i sprawił radość dużym i małym. Przyszkolne Stowarzyszenie Sercem Malowane , które było głównym organizatorem wydarzenia dziękuje wszystkim , którzy się do tego przyczynili z Całego Wielkiego Serducha:
– ogromnej ilości Rodziców, których działania uświetniły imprezę,
– Zespołowi ds. Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Włochy
– Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Dzielnicy Włochy,
– sklepowi Decathlon i kierownikowi Marcinowi Helwigowi,
– Piekarni- Cukierni GRZYBKI ;
– Egmont Polska ,
– Fimie Nivette,
– Lodziarni Lodowiec p. A. Mróz
– Firmie Pepsico,
– Egmont Polska,
– Firmie Żabka
– 1. Bazie Lotnictwa Transportowego,
– Firmnie DietBox,
– firmie Gobarto,
– AIRO Centrum Aktywnej Rozrywki,
– Klubokawiarni „Abecadło”
– DDPS ul. Robotnicza ,
– Party Serwis Catering- MELON,
– Egurrola Dance Studio
– Firmie GRUCHA
– Rusell Company,
– Piekarni Ratyńscy

Przepraszamy jeśli kogoś pominęliśmy.
Dziękujemy WSZYSTKIM OBECNYM I ZAANGAZOWANYM !

Katarzyna Nowak – Zawadzka