21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hello World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

W tym roku 21 listopada wypadł w niedzielę, dlatego w naszej szkole świętowaliśmy go w piątek 19.11,2021r. Już przy wejściu do szkoły na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wylosowanego miłego słowa. W tym dniu uczniowie klas 4 -8 byli ubrani w kolorach: żółtym lub pomarańczowym, aby zaznaczyć ten szczególny dzień. Klasy, które znalazły się na podium pod względem słonecznego ubioru to:

I miejsce – klasa 4b (93% uczniów ubranych w danych kolorach)

II miejsce – klasa 6a (78%)

III miejsce – klasa 4a (69%)

Każda klasa otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kartkę papieru, na której wszyscy uczniowie napisali coś miłego i pozytywnego. Prace uczniów zostały wywieszone przed salami, żeby pamiętać, aby życzliwym być nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

Justyna Nowak-Maciejczyk