27 WOŚP już za nami…

13 stycznia 2019 podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych brali udział w pozoracji wypadku samochodowego w studiu TVN.

,,Zobaczcie zdarzył się wypadek. Sprawdźcie czy jest bezpiecznie, a ja wezwę pomoc…”- tymi słowami Iza  rozpoczęła pozorację, a dzieci uczestniczące w programie ,,Ratujemy i uczymy ratować” przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy. Maja, Teresa i Julia bandażowały rannych  uczestników wypadku, Grześ gasił płonące auta i rozstawiał trójkąty ostrzegawcze. Malina prowadziła resuscytację krążeniowo – oddechową  poszkodowanemu, który wypadł z auta (a był to fantom Marek). W chwilę po wezwaniu pomocy, pojawili się ratownicy, strażacy i policja.

Akcja ratunkowa przebiegała bardzo sprawnie. Ratownicy medyczni zakładali poszkodowanym kołnierze ortopedyczne, używali worka ambu oraz defibrylatora. Strażacy wyciągali z roztrzaskanego auta ranną Martynę, założyli jej kołnierz ortopedyczny i ułożyli na desce ratunkowej. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników dbała policja  w osobach Kamili i Janka. Następnie dzieci przeszły do fantomów,  aby zaprezentować swoje umiejętności w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Nie obyło się też bez chwili dla fotoreporterów – wszyscy chcieli mieć zdjęcia z naszymi małymi bohaterami. Udział w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wielkim przeżyciem dla wszystkich. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować umiejętności, które zdobyli podczas programu ,,Ratujemy i uczymy ratować” na oczach wielu tysięcy widzów.

Kochanie dzieci jesteśmy z WAS bardzo dumni.

Potraficie ratować ludzkie życie…, a to jest bezcenne!

Gratulujemy!!!

W tym miejscu pragniemy podziękować Fundacji WOŚP oraz w sposób szczególny Panu Jackowi Pawuska za pomoc w realizacji tego wydarzenia.

Marta Hejduk

Agnieszka Osińska-Jarmul

https://www.wosp.org.pl/final/27-final/galeria/1678

Fot.Joanna Cichocka