Bezpieczny Internet – Wspólna Sprawa II Szkolna Konferencja na Malowniczej

Stało się ! Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą bezpieczeństwa w internecie. Tym razem wzięliśmy na warsztat takie tematy jak :
Bezpieczeństwo w internecie : hasła, wirusy, jak się chronić.Z kim rozmawiasz? Podszywanie się, udostępnianie danych.    
YouTube. Zagrożenia i korzyści .Fonoholizm.

Chętni uczniowie z naszej szkoły mieli za zadanie przygotowanie prezentacji na jeden z wybranych tematów. Do uczestnictwa zostały również zaproszone klasy 5,6 i 7. Ideą naszych konferencji jest to aby w niczym nie odbiegała od profesjonalnych konferencji dla dorosłych. Dlatego, więc był: konferansjer, prelegenci, otwarta dyskusja z widownią. Nie mogło zabraknąć upominków dla każdego uczestnika w postaci pięknych albumów z plakatami, które zostały wyróżnione na Ogólnopolskim Konkursie na plakat ,,Inspiracja – Interakcja –Internet. Wyzwania cyfrowego świat’’. To wszystko i jeszcze więcej uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Instytutu Nask, który jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka a w niej słodki poczęstunek i napoje.
W trakcie konferencji przeprowadziliśmy badane w którym uczestniczy mieli odpowiedzieć na pytania : Czy ktoś kiedyś podszywał się pod Twoją osobę w Internecie. Ponad 50% uczestników opowiedziało się na TAK. Odbył się również konkurs wiedzy na temat Jak się chronić w Internecie. Każda grupa otrzymała tablet w którym rozgrywane były poszczególne konkurencje.
Wisienką na torcie okazały się plakaty które WSPÓLNIE stworzyli nasi uczniowie . Bo przecież bezpieczny internet to nasza Wspólna sprawa.