Bijemy rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP

 

16 października 2019 już po raz siódmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy bijemy rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W akcję zaangażowana jest cała szkoła.
Akcja rozpoczyna się o 12.00 i trwa do 12.30.
Promujemy pierwszą pomoc!
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej to przede wszystkim popularyzacja zasad ratowania ludzkiego życia.

Uczymy!
Biorąc udział w rekordzie, zwracamy uwagę nie tylko znajomość samych zasad pierwszej pomocy, ale także popularyzujemy wiedzę na temat tego, jak w praktyce wykonać resuscytację krążeniowo–oddechową.

Ćwiczymy!
Uczymy się pierwszej pomocy w szkole, ale już po zakończeniu szkolenia rzadko mamy okazję do powtarzania ćwiczeń. Bicie rekordu to także świetna okazja do ćwiczenia.

Budujemy odpowiedzialność społeczną!
To między innymi dzięki Wam, o resuscytacji staje się głośno w całej Polsce, dzięki czemu coraz więcej osób chce nauczyć się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy!

Zbliżamy ludzi!
Organizując razem  próbę pobicia rekordu, dajemy  uczniom i nauczycielom doskonałą okazję do integracji, działając jednocześnie w słusznej sprawie, wzajemnie ucząc się i popularyzując niezwykle istotne zasady pierwszej pomocy.

Zdobywamy!
Wspólna próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy to także doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni i zacieśnienia współpracy pomiędzy instytucjami, zaangażowanymi w inicjatywę.