Dzień czekolady

W kalendarzu szkolnym jest wiele różnych dni, ale Dzień czekolady wydaje się najsłodszy.W klasach młodszych  rozpoczął się on już o 8.45.Uczniowie ubrani  w kolorze czekolady z zaangażowaniem wystawiali na korytarz  ławki,  przykrywali je obrusami i ustawiali na nich ciasta i ciasteczka upieczone przez mamy i babcie. A było ich tak wiele, że…..stały się pod nimi uginały. Pachniały niesamowicie czekoladowo. Rozpoczęliśmy od projekcji krótkiego filmu pt:,,Skąd pochodzi czekolada?”. Następnie wszyscy uczniowie pod kierunkiem pani Aleksandry Józwiak zatańczyli taniec czekoladowy, a potem nie pozostało nic innego jak…… jeść, jeść i jeść czekoladowe pyszności. Wszyscy byli trochę ubrudzeni czekoladą, całkowicie zasłodzeni, ale i bardzo zadowoleni.

W klasach starszych odbył się konkurs na najlepsze przyjęcie czekoladowe.  Klasy spisały się rewelacyjne.Wszystkie stoły były pienie nakryte, na niektórych paliły się świece, królowały ciasta czekoladowe, babeczki, ciasteczka, murzynki  i torty.

Można było nawet moczyć owoce w fontannach czekoladowych. Panie dyrektor Joanna Heropolitańska-Janik oraz  pani Grażyna Karbowiak po odwiedzeniu wszystkich klas zdecydowały, że pierwsze miejsce w konkursie zdobędzie klasa 5b.Klasa ta otrzyma Tytuski oraz możliwość dodatkowego nieprzygotowania z wybranego przedmiotu.Klasa  6 a zajęła drugie miejsce, a klasa 4a trzecie miejsce(wszyscy uczniowie tych klas otrzymają Tytuski).

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!!!

Agnieszka Osińska-Jarmul