Dzień Nauczyciela w naszej szkole

W związku z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej (14.10) uczniowie klas 4- 8 SP i 3 G wybiorą nauczyciela w rożnych kategoriach. Oto one:
1. ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ – nauczyciel najbardziej opanowany
Trudno go wyprowadzić z równowagi, łagodny, cierpliwy. On wszystko zniesie, wszystko wytrzyma, jest nieugięty, nic go nie złamie- nawet setne pytanie.

2. BRATNIA DUSZA – przyjaciel wszystkich uczniów
Słucha, wspiera , pomaga, to człowiek godny zaufania, taki, któremu można powierzyć tajemnicę, bo wiemy, że zatrzyma to tylko dla siebie.
Przyjaciel to ktoś, kto potrafi powiedzieć najbardziej przykrą prawdę, ale robi to, aby pomóc, a nie skrytykować.

3. POMYSŁOWY DOBROMIR – nauczyciel najbardziej pomysłowy
Są w naszej szkole nauczyciele, którzy ciągle czymś zaskakują. Mają ciekawe pomysły na lekcje, na zadania domowe, klasowe i szkolne imprezy.
Dzięki nim szkoła nie jest ponura i nudna, ale staje się miejscem, gdzie miło można spędzić czas i jeszcze się czegoś nauczyć.

4. DIAMENTOWA PIŁA – nauczyciel wymagający
Jego żywiołem jest nieustanne sprawdzanie stanu wiedzy uczniów za pomocą kartkówek i sprawdzianów. Przed jego lekcjami serca biją szybciej.

5. MISTRZ ELEGANCJI – nauczyciel szykowny i elegancki
Eleganckim być to wielka sztuka, ale nasz mistrz elegancji dobrze wie, że w prostocie piękno kryje się. Ma swój styl i szyk, a kolory dobiera w mig.

6. STRÓŻ PORZĄDKU – nauczyciel, który kocha ład i porządek
Zawsze jest czujny jak ważka, wszystko widzi, wszystko słyszy i czuje, a nawet skrzętnie notuje. Na jego lekcjach jest tak cicho, że słychać każdy szelest.

W czwartek 11 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą roznosić karty do głosowania. Wpiszcie tam nauczyciela, który zasługuje na daną kategorię. Wyniki będą przedstawione 15 października. Również na tablicy Samorządu Uczniowskiego znajdziecie informacje dotyczące danych kategorii i głosowania.

Justyna Nowak- Maciejczyk