EkoMisja – Nie Marnuję

Nasza szkoła włączyła się do projektu organizowanego przez Bank Żywności pt;,EkoMisja – Nie Marnuję.”

Projekt ma na celu przybliżenie młodym ludziom problemu marnowania żywności oraz pokazania jego konsekwencji ekologicznych i społecznych.Chcemy, aby nasi uczniowie szanowali środowisko przyrodnicze, a także podnosili świadomość w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością.

Przez blisko miesiąc uczniowie wszystkich klas angażowali się w różnorodne inicjatywy. Dzieci rysowały naszą planetę za 100 lat jeśli będziemy i nie będziemy o nią dbać.Zorganizowano warsztaty mody ekologicznej podczas, których uczniowie klas starszych mogli przygotować niesamowite kreacje z surowców  wtórnych. Pod okiem Pani Dyrektor Joanny Heropolotańskiej-Janik powstało  doświadczenie wiązane z efektem cieplarnianym. Ogłoszono także konkursy na Eko torbę, strój ekologiczny oraz pojazd ekologiczny.

W dniu 29 października odbył  się finał projektu EkoMisja-Nie Marnuję. Zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej.Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasy 2a i 3a zgromadzeni mogli poznać zasady racjonalnego planowania zakupów, fakty związane z zanieczyszczeniem środowiska i wyginięciem pszczół.Po przedstawieniu odbył się pokaz mody ekologicznej. Można było zobaczyć Eko-torby, prace plastyczne oraz Eko pojazdy wykonane przez uczniów.

Wierzymy, że małe dzieci to wielkie zmiany!!!

Siła jest w nas, w naszym wspólnym działaniu! Zacznijmy od małych kroków, od pojedynczych gestów,, a efekt będzie globalny…aby  nasza planeta była Zieloną Wyspą-jak śpiewały dzieci w piosence.

Karolina Trojga

Dorota Bąkała

Agnieszka Osińska-Jarmul