Gra miejska – „W drodze po Okęciu razem z matematyką poznajemy historię”

 Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Konfucjusz

W poniedziałek 14 maja w ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b i 7b brali udział w grze miejskiej pt. „W drodze przez Okęcie razem z matematyką poznajemy historię”. Wraz z wychowawcami wyposażeni w karty pracy i mapę udali się w miejsca związane z historią Okęcia.

Każda z klas odwiedziła dwa lub trzy Miejsca Pamięci Narodowej, w sumie dwanaście takich miejsc. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań matematycznych. Była to świetna okazja do powtórzenia materiału m. in. z ułamków zwykłych i dziesiętnych, zamiany jednostek, obliczania obwodów i pól figur, potęg i pierwiastków. Ale to nie wszystko! Wyniki działań były jednocześnie informacją o miejscu, przy którym obecnie się znajdują. Rozwiązując zadania można było dowiedzieć się o liczbie poległych, roku, w którym miało miejsce dane wydarzenie. Karta pracy zawierała zaszyfrowane nazwiska dowódców, ludzi zasłużonych. Na każdym miejscu pamięci uczniowie zapalili znicze.

Za wytrwałość związaną z rozwiązywaniem zadań i sprawność fizyczną w pokonywaniu często sporych odległości między miejscami pamięci uczniowie otrzymali przepyszne lody zasponsorowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy 🙂

Bez wątpienia Matematyka, którą nie bez powodu nazywają Królową Nauk, w tym dniu szła w jednej parze z historią 🙂

Dorota Dajos