Konkurs Piosenki Patriotycznej

8 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej. Z roku na rok w naszej malowniczej szkole przybywa śpiewających uczniów – w eliminacjach tego konkursu udział wzięło: 15 osób w kategorii solo i duety, 5 zespołów oraz 2 całe klasy! Uczestnicy konkursu śpiewali przy własnym akompaniamencie (rodzeństwo Wojtuś z kl. 3a i Ania z kl. 1a), przy akompaniamencie nauczyciela muzyki, a cappella lub z podkładami.

Uczestnicy konkursu piosenki byli ubrani tematycznie, niektórzy mieli rekwizyty związane z walką o niepodległość, lub symbole narodowe, co w połączeniu w pięknym wykonaniem wybranych przez naszych uczniów utworów patriotycznych jeszcze mocniej oddziaływało na widzów. Piosenka Izy z kl. 4b wzruszyła słuchaczy do łez…

Jury oceniało uczestników konkursu pod kątem intonacji melodii, interpretacji piosenki, prezencji scenicznej oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Konkurs Piosenki Patriotycznej wpisał się na stałe w kalendarz szkolnych wydarzeń. Uczniowie zaraz po zakończeniu przesłuchań już opowiadali, jakie piosenki chcieliby zaśpiewać za rok!

Renata Włodarek