Pasożyty-wykład Jakuba Jarosińskiego

Stowarzyszenie Sercem Malowane w ramach poszerzenia wiedzy z biologi dla klas szóstych zorganizowało spotkanie z Jakubem Jarońskim, na którym można było wysłuchać mini wykładu na temat komensalizmu, pasożytnictwa, symbiozy różnych gatunków oraz wpływie tych zależności.
Pasożyty zmieniające nosicieli w zombi, przywra zarażająca ślimaka wystawiając go tym samym na atak ptaków, warroza u pszczół i wiele innych przykładów uzupełnionych o filmy obrazujące relacje pasożyta i nosiciela. Było momentami przerażająco, ale mega ciekawie. Ci, o silnych nerwach zostali do końca 
Serdeczne podziękowania dla Jakuba Jarońskiego, pszczelarza i miłośnika przyrody, pasjonata biologii owadów społecznych. Opiekuna pszczół w gminnym ośrodku kultury Dworku Zagroda w Brwinowie. Jakub realizuje projekt Pszczoły w Ogrodzie przy Zagrodzie, którego elementem są edukacyjno-przyrodnicze warsztaty dla dzieci, młodzieży lub dorosłych. Jego misją jest zwrócenie zainteresowanie owadami. Uważa, że budzą one uzasadnioną sympatię, zwłaszcza pszczoły.
Stowarzyszenie Sercem Malowane liczy na to, że takie edukacyjno- przyrodnicze warsztaty zrobimy wspólnie na Placu zabaw przy ul. Malowniczej. Trzymajcie kciuki!
Pszczoły w ogrodzie przy zagrodzie: https://www.facebook.com/pg/pszczolyprzyzagrodzie/photos/?tab=album&album_id=515706249221642&ref=page_internal

Katarzyna Nowak – Zawadzka