Samorząd Uczniowski

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP 87- wyniki

12 października 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku ze względu na pandemię nie odbyła się debata wyborcza. Wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z programem wyborczym poszczególnych kandydatów po przez plakaty oraz filmy pokazane na godzinach wychowawczych.
Uczniowie z klas 4- 8 oddawali głosy na 3 godzinach lekcyjnych według ustalonego harmonogramu pod nadzorem Komisji Wyborczej.
Po podliczeniu głosów Komisja Wyborcza stwierdziła, że w tym roku w wyborach wzięło udział 196 uczniów. Na kartach do głosowania zaznaczaliście krzyżykiem nazwisko jednego kandydata. A oto wyniki:
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8: Wiktor Hejduk (73)
Zastępca: Karolina Szymańska (67)
Zastępca: Karol Trojanowski (55)
Wszystkim kandydatom dziękujemy i życzymy owocnej pracy.

Justyna Nowak-Maciejczyk

 

 

 

 

 

 

Przed nami gorący okres dla Samorządu Uczniowskiego. Już niedługo, bo 12.10.2020r. odbędą się wybory na Przewodniczącego klas 4-8. W tym roku startuje trzech kandydatów:

Karolina Szymańska klasa 8b

Wiktor Hejduk klasa 7b

Karol Trojanowski 7c

Zanim zagłosujemy, kandydaci na najbliższych godzinach wychowawczych przedstawią siebie i swój program wyborczy. Na parterze szkoły znajdują się plakaty kandydatów, z którymi warto się zapoznać przed wyborami.

Wszystkim kandydatom życzymy sukcesu!

 

 

Dzień Nauczyciela w SP 87

W związku z obchodami 14 października – Święta Komisji Edukacji Narodowej, w tym roku uczniowie klas 4- 8 wybiorą nauczyciela w sześciu kategoriach.

Oto kategorie do plebiscytu na Dzień Nauczyciela:

Kategoria 1 – „Złota Męczydusza”– czyli nauczyciel, który najwięcej zadaje do domu.

Kategoria 2 – „Złoty Pytajnik”– czyli nauczyciel, który najczęściej bierze do odpowiedzi.

Kategoria 3 – „Złoty Trzepak”- czyli nauczyciel, który jest najbardziej roztrzepany.

Kategoria 4 – „Złoty Organizator” – czyli nauczyciel najbardziej zorganizowany.

Kategoria 5 – „Złoty Ciuszek”- czyli nauczyciel, który ubiera się najoryginalniej.

Kategoria 6 – „Złoty Uśmiech”- czyli nauczyciel, który ma poczucie humoru.

W środę 7 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą roznosić karty do głosowania. Wpiszcie tam nauczyciela, który zasługuje na daną kategorię. Wyniki będą przedstawione 14 października. Również na tablicy Samorządu Uczniowskiego i stronie internetowej znajdziecie informacje dotyczące danych kategorii i głosowania.

Justyna Nowak-Maciejczyk

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

W tym roku młodzież z Samorządu Uczniowskiego włączyła się do akcji głośnego czytania. Starsi uczniowie czytali młodszym zabawne opowieści Mikołajka i jego przyjaciół oraz „Opowiadania do chichotania” R. Piątkowskiej.

Justyna Nowak-Maciejczyk

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP 87

Przed nami gorący okres dla Samorządu Uczniowskiego. Już niedługo, bo 07.10.2019r. odbędą się wybory na Przewodniczącego klas 4-8. W tym roku startuje czterech kandydatów:

Karolina Szymańska klasa 7b

Teresa Szymczak klasa 8a

Konrad Schliewe klasa 7a

Szymon Zgórzak klasa 8b

Zanim zagłosujemy, odbędzie się debata przedwyborcza, podczas której kandydaci będą przekonywać społeczność uczniowską, że to właśnie oni będą umieli najlepiej sprawować funkcję Przewodniczącego. Wszystkim życzymy sukcesu.

Debata – 30.09.2019r. 7h lekcyjna – biblioteka.