Nasi uczniowie Warszawskim Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży

25 listopada 2019r. Iza z kl. 4b, Karolina z kl.4a, grupa teatralna wraz z nauczycielkami oraz własna grupą filmową udali się na ul. Rokosowską 10, gdzie mieści się MDK Ochota.

Tam odbywały się przesłuchania konkursowe pt. „NIE-STRASZNY DWÓR czyli OSWAJAMY TRADYCJĘ” w ramach programu Pegaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy przy wsparciu Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota Miasta Stołecznego Warszawy.

Konkurs rozpoczęli przedstawiciele kategorii wokalnej. Jako pierwsze „otworzyły” przesłuchania najmłodsze reprezentantki naszej szkoły – Iza i Karolina. Przy akompaniamencie nauczyciela muzyki zaśpiewały gwarą beskidzko-żywiecką oryginalną piosenkę spisaną w miejscowości niedaleko Wisły – Istebna „Janicek trowe siece”. Pomimo niedyspozycji zdrowotnej dziewczynki dały z siebie wszystko i podbiły serca słuchaczy oraz jurorów.

W kategorii parateatralnej wystąpił zespół „Pierze jak malowane” z montażem słowno-muzycznym pt. „Wyskubek” w całości wykonanym gwarą. Jak sama nazwa podpowiada, przedstawienie było ilustracją starodawnej polskiej tradycji skubania pierza połączoną z opowiadaniami o duchach, rzucaniu uroku, ziołolecznictwie itd. Wystąpienie było przeplatane piosenkami. Do jednej z nich „Chodzieła Kasia po łunce” wstęp na waltorni zagrał Janek z kl. 6c.

Grupa filmowa w składzie: Wiktor oraz Kacper z kl. 6b profesjonalnie dokumentowała całe wydarzenie. Przed chłopakami mnóstwo pracy polegającej na montowaniu, przycinaniu itd.. A my już nie możemy się doczekać prezentacji ich pracy.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1337194776441855&id=225729170921760

Renata Włodarek