Zrealizowane projekty

 

————————————————————————————————————————————-

Niewidzialna wystawa – zaufaj w ciemno!

wol1

 

 

 

 

 

11 czerwca 2014r. uczniowie, którzy  aktywnie działali w Szkolnym Kole Wolontariatu  w podziękowaniu za ich zaangażowanie  mieli okazję doświadczyć wyjątkowości „Niewidzialnej wystawy” zorganizowanej w Galerii Handlowej Millennium Plaza, która wbrew swojej nazwie  otworzyła im oczy na świat ludzi niewidomych.

—————————————————————————————————————————————–

„Kup filofuny na dzień swojej Mamy,

na karmę dla zwierząt pieniądze zbieramy”

wol1

 

 

 

 

 

 

 

 

23 i 26 maja 2014r.  Szkolne Koło Wolontariatu zachęcało do zakupienia filofuny z życzeniami dla mamy, które wcześniej zostały przez wolontariuszy zrobione. Zebrane pieniądze (152zł) zostały wpłacone

na Fundacje dla Zwierząt „Akity w Potrzebie”.

———————————————————————————————————————————————-

„Przyszliście po babeczkę, pomogliście troszeczkę”

wol1

wol1

 

 

 

 

 

 

14 kwietnia 2014r. Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało wielkanocne babeczki. Dzięki zebranym pieniądzom zapewniliśmy naszej podopiecznej  z Rwandy podstawowe środki do życia na kolejne 3 miesiące (210zł)

———————————————————————————————————————————————–

„Złotóweczka” dla Tomeczka

17 marca 2014r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło kwestę na pomoc w leczeniu Tomka Ferenca. Chłopiec ma 4 latka i urodził się z połową serduszka, tzn. HLHS – niedorozwój lewej komory serca. Obecnie jest po dwóch operacjach na otwartym serduszku w krążeniu pozaustrojowym i czeka na trzecią. Niestety tętnice płucne są zwężone i jest to obciążenie przy III etapie operacji, dlatego Tomek ma być operowany w Niemczech. Jednak jej koszt znacznie przekracza możliwości rodziców – 29.000 euro (niemal 120.000 zł). Matka chłopca chciałaby, aby do zabiegu w Niemczech doszło wiosną. Liczy się więc każda złotówka. Im szybciej chłopiec będzie zoperowany, tym lepiej, ponieważ jego system odpornościowy jest bardzo słaby – Tomek szybko się męczy, często choruje, jest słaby, musi jeździć wózkiem, sinieją mu paznokcie i usta.  Tomka Ferenca można wesprzeć, przekazując pieniądze wprost na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca „Cor Infantis”: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Tomasz Ferenc”. Szkolne Koło Wolontariatu zebrało kwotę 357,55 zł, która natychmiast została wpłacona  na konto fundacji „Cor Infantis”, gdzie podopiecznym jest właśnie Tomek.foto1

———————————————————————————————————————————————-

LOTERIA DLA ŻYCIA

zd2

Dnia 12 i 14 lutego podczas dyskoteki walentynkowej i zabawy karnawałowej Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole loterię fantową, która cieszyła się wielkim powodzeniem u uczniów. Celem loterii było zebranie funduszy dla naszej podopiecznej z Rwandy Alphonsine Akitegetse. Uczniowie kupując los za 2 zł wygrywali fanty przyniesione wcześniej przez chętnych oraz sponsora: sklep „Modna szafa” ul. Fasolowa. W klasach I-III uzbierano 118,70zł, a w IV –VI 274,60zł. Została zebrana kwota 393,30zł , z której 210zł przeznaczono na powyższy cel. Wśród uczestników loterii Pani Dyrektor wylosowała nagrodę główną, którą była 2-osobowa wejściówka na dowolny seans do Kinoteki. Szczęśliwcem została Kamila Ciuraj z kl. 4b. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w tak szczytną akcję. Dzięki zebranym pieniądzom zapewniliśmy naszej koleżance z Rwandy podstawowe środki do życia na kolejne 3 miesiące.

zd1

————————————————————————————————————————————————

W grudniu z okazji dnia wolontariusza i w podziękowaniu za okazaną pomoc wolontariusze z naszej szkoły przygotowały i wystawiły bajkę terapeutyczną pt. „Królewna Śnieżka i 9 krasnoludków”. Wystąpili również w pobliskim przedszkolu przy ul. Sycowskiej.  Występ wszystkim bardzo się podobał.

p1 p2 p3

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————————–

Kolejna akcja to „Świąteczna paczka” dla rodaków mieszkających na wschodzie. Uczniowie przynoszą artykuły spożywcze z długą datą ważności, suche lub w puszkach, np. ryż, makaron, cukier. Przed świętami trafią te rzeczy do osób najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za  włączenie się w przygotowanie paczek i kartki z życzeniami.

w4

w5

 ———————————————————————————————————————————————–

„Świąteczna Kartka” dla ciężko chorych dzieci to akcja, która trwa do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wybierają profil danego dziecka ze strony www.marzycielskapoczta.pl, zapoznają się z sytuacją i wysyłają świąteczną kartkę.

———————————————————————————————————————————————–

Zakończyliśmy  akcję pomocy zwierzętom w schronisku „Azyl pod Psim Aniołem”, trwała przez cały listopad. Zebraliśmy  ponad 200 kg karmy,  która została zawieziona przez wolontariuszy do schroniska dnia 5 grudnia 2013r.

w3

————————————————————————————————————————————————

16 października 2013

przeprowadziliśmy „słodką” akcję  „Papieska kremówka”, pozyskane pieniądze ze sprzedaży  ciast przeznaczyliśmy  na szlachetny cel opieki nad dziećmi z krajów afrykańskich.

———————————————————————————————————————————————–

Wrzesień 2013 

zbieraliśmy pieniądze na plac zabaw dla ociemniałych dzieci w Laskach.

————————————————————————————————————————————————

PRZYSZLIŚCIE PO BABECZKĘ, POMOGLIŚCIE TROSZECZKĘ

26 marca 2013r (wtorek)

 Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało wielkanocne babeczki. Dochód w całości został przeznaczony dla naszej podopiecznej z Rwandy Alphonsine Akitegetse . Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i okazane wielkie serce.

ODWIEDZINY W „AZYLU POD PSIM ANIOŁEM”

W Azylu pod Psim Aniołem znajduje schronienie wiele psów starszych, trudnych, chorych i wymagających szczególnej opieki. To weterani, których szanse na prawdziwy dom maleją z dnia na dzień… To dla nich uruchamiamy program Adopcje Wirtualne, dzięki któremu można zaopiekować się na odległość wybranym przez siebie psem z Azylu.

Szkolne Koło Wolontariatu od roku opiekuje się Alladynem, to dla niego zorganizowało akcję „Złotóweczka dla pieseczka”, dwa razy zbiórkę karmy. W marcu 2013r. wolontariuszki: Kasia, Kinga
i Wiktoria wraz z opiekunem p. Anną Sygnowską odwiedziły Alladyna, przekazały zebraną karmę i zabrały psa na spacer.

Alladyn (1545)

Wiek: ok. 8 lat

Wzrost: wysoki

Zachowanie: kontaktowy, przyjacielski, zrównoważony

Pochodzenie:

Pies został porzucony na posesji na metrowym łańcuchu.

Do Azylu trafił skrajnie wychudzony z drugim psem.

NAJWAŻNIEJSZA JEST PAMIĘĆ. ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODAKÓW ZE WSCHODU

Po raz pierwszy  dzieci, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły  wzięli udział w akcji zbiórki darów  dla rodaków mieszkających na Wschodzie. Udało nam się zorganizować 20 paczek. Zebrane dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Odra-Niemen.

Gorąco dziękujemy za wrażliwość i patriotyzm!

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW Z „AZYLU POD PSIM ANIOŁEM”

W naszej szkole  zorganizowana została po raz kolejny  zbiórka karmy dla naszych zaadoptowanych  psów (Maksa i Alladyna) ze  schroniska „ Azyl pod psim aniołem”.  I tym razem nasza akcja nie pozostała bez echa. W  imieniu tych bezdomnych psiaków –  DZIĘKUJEMY   WSZYSTKIM za  otwarte  serce  okazane  czworonogom!

Nasz piesek ALLADYN

ODDAJ STARY TELEFON ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI

Szkolne Koło Wolontariatu  zaangażowało się  w akcję  „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. Przez  dwa miesiące (grudzień, styczeń) na holu  do  specjalnego  pudełka od  Św. Mikołaja J  można było wrzucić stary, niepotrzebny telefon . Wiesz przecież, stary telefon jest elektrośmieciem i nie wolno go wyrzucać do kosza. Zbierając zużyte aparaty, z jednej strony dbamy o środowisko, z drugiej strony pomagamy innym. To chyba nie wiele kosztuje…

Komu pomagaliśmy? Fundacji Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl) oraz Fundacji Dzieciom w Potrzebie (www.dzieciomwpotrzebie.pl).

MARZYCIELSKA POCZTA – ŚWIĄTECZNA KARTKA

„Świąteczna Kartka” to niekomercyjna akcja wysyłania tradycyjnych, bożonarodzeniowych i noworocznych kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do akcji. Pokazaliśmy, że tradycja wysyłania świątecznych kartek nie tylko jest wciąż żywa, ale nigdy nie miała się tak dobrze! Gdyby każdy z nas  przy wysyłaniu kartek posłał jedną choremu dziecku, ileż by to było wsparcia do walki z chorobą, ile dobrej energii dla dzieci na cały nowy rok!

Chore dzieci cały rok czekają na listy! Napisz list do jednego z nich!

Profile dzieci oraz inne ciekawostki dotyczące akcji znajdziesz na stronie www.marzycielskapoczta.pl

„Góra Grosza” –  udział  w  ogólnopolskiej akcji zbiórki monet.

Samorząd  Uczniowski  we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu  zbierał  monety (żółte pieniądze)  dla potrzebujących dzieci z Domów Dziecka. Od pierwszego dnia naszej zbiórki rosła „góra grosza”! Byliśmy przekonani, że dzięki naszym uczniom i ich rodzicom będzie naprawdę duża. I oczywiście mieliśmy rację. Uzbierano kwotę 647,76 zł

Papieskie kremówki w szkole = „Adopcja na odległość”

W tym roku po raz pierwszy Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało sprzedaż papieskich kremówek z okazji rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża. Akcja odbyła się w dniach 16-17 października 2012r. pod czujnym okiem opiekuna Koła pani Anny Sygnowskiej. Pierwszego dnia sprzedaliśmy 200 kremówek, a ponieważ zainteresowanie było tak wielkie, na drugi dzień zostało domówione jeszcze 120 ciastek z cukierni w Kobyłce. Zebrana kwota to 302 zł 42gr. Przeznaczymy te pieniądze na rzecz akcji „Adopcja serca”. Dochód w całości jest przeznaczony na szlachetny cel opieki nad dziećmi z krajów afrykańskich.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą akcję i pomoc innym ludziom.

Kwesta na rzecz „Adopcji serca”

Wśród rodziców, uczniów  i pracowników  naszej  szkół zebraliśmy pieniądze dla dziewczynki

Alphonsine Akitegetse z Rwandy na jej całoroczną edukację,

wyżywienie, ubranie, podręczniki i przybory szkolne. Zebrana kwota to: 565,66zł.

Wszystkim ofiarodawcom BARDZO DZIĘKUJEMY!

w3